Hodnocení podzimu 2016/2017

Je za námi podzimní část sezóny 2016/2017 a tak jsme vyzpovídali trenéra, ať nám řekne jak je spokojen s jejím průběhem. Zajímavé odpovědi se dozvíte v článku níže :)

Hodnocení podzimní části soutěžního ročníku 2016/2017

1. Ahoj Rosťo, gratulujeme k podzimnímu 1. místu, upřímně je zasloužené?

Naše postavení po skončení podzimní části může být pro někoho překvapením, ale naši cílem bylo se pohybovat v horních patrech tabulky a rvát se o postup. Mužstvo má svou kvalitu, charakter, vůdce a disciplínu bez, které se k velkým úspěchům nedostane. Je třeba tento potenciál maximálně využít. V jediném utkání, kdy mě mužstvo vyloženě zklamalo, byl zápas v Náměšti. Tam to nebylo ono. Bylo to pro mě zklamání, ale zároveň přínos a ponaučení do dalších utkání. Jinak velká spokojenost s výsledky i předvedená hra byla v určitých utkáních dobrá. Celkově jsme splnili naše představy a máme, tak v jarních odvetách na čem stavět.

2. Jak probíhala první půlka sezóny z pohledu trenéra ( tréninky, účast, motivace hráčů ) ?

Příprava začala 15. července skoro ve stejném složení jako v ročníku 2015/2016. V letním přestupovém období se nám podařilo vhodně doplnit kádr o Marka Jaška z Rapotic a Marka Macháčka s Třebíče. V kádru tak máme celkem 18 hráčů, které můžeme využívat jak pro utkání áčka, tak rezervního mužstva (juniorky). V tréninkové přípravě jsme se převážně soustředili na souhru obrané čtveřice a hru křídelních hráčů, kde jsme v minulém ročníku měli největší problémy. S přístupem kluků v tréninkových jednotkách jsem velmi spokojen, protože už začínají chápat, že bez řádné přípravy nelze hrát dobrý fotbal.

3. Co stojí za dosavadními výkony, když kádr co v minulé sezóně obsadil 6. místo je skoro nezměněný a teď okupuje 1. místo?

Důležitým faktorem je ustálení základní sestavy a celkem se nám vyhýbají dlouhodobá zranění. Tedy až na Štěpána Hrona, který odehrál jen první tři kola. Konečně se nám podařilo zrychlit přechod do útoku a v obrané činnosti neděláme tolik nevynucených chyb jako v minulém ročníku. Hráči berou více zodpovědnosti na sebe a tím roste jejich výkonnost.

4. V minulé sezóně mužstvo dalo 58 branek za celou sezónu, za půl roku jich máte skoro 50 bez jediné branky, dá se říct, že se zlepšila útočná hra?

Celkově si myslím, že jsme hru směrem dopředu více zjednodušili, došlo k zapojení většího počtu hráčů do útoku a tím se zvětšila šance na vstřelení branky. Máme dost hráčů, kteří umí střílet branky a poradit si v zakončení, nebo si v šanci vyhovět. Nejsme mužstvem, které spoléhá na jednoho střelce, a když mu to zrovna dneska nelepí, tak prohrajeme.

5. Kde tým tlačí bota? A kde by si chtěl posílit?

V těchto momentech jsem s výsledky i výkony mužstva spokojen. Samozřejmě co je teď, nemusí být za tři měsíce. Posílení mužstva je dobrá věc, ale musí se s tím opatrně. Je potřeba jednat uváženě s cílem do budoucna a mít trpělivost s mladými hráči. Určitě se bude hodit hráč, který může nastupovat na více postech a útočník.

6. Kdyby se mužstvu podařilo postoupit, budeš pokračovat nadále? A vezme mužstvo nabídku hrát o soutěž víc? I když stále předbíháme a víme, že sezóna bude ještě dlouhá a postup je ještě stále daleko. Souhlasíš?

V tento moment zatím nevím, jak to bude a zda budu pokračovat. Rád bych v klubu pokračoval, ale je tam více okolností, které je potřeba předem zvážit a představy vedení SFK bude hrát velkou roli v mém rozhodování. Hráčům by postup určitě prospěl. Měli by novou motivaci a nové zážitky ve své kariéře.

7. Jaký jízdní řád čeká mužstvo v zimní pauze? Na co se můžou diváci těšit?

Zimní přípravu odstartujeme koncem ledna a budeme se připravovat 3x v týdnu. Využijeme hřiště s UT v Ivančicích, sportovní halu v Rouchovanech a oblíbené výběhy po Dukovanech samozřejmě, taky nemůžou chybět. Novinkou v přípravě bude čtyřdenní soustředění v Lukách nad Jihlavou. Jinak sehrajeme 4 přátelská utkání s mužstvy převážně hrající 1. A třídu.

8. Všichni víme, že si sám jako hráč za SFK nastupoval. Neuvažuješ o tom ještě obout kopačky a zaskočit třeba i na hřišti?

Rád bych si ještě samozřejmě zahrál, ale po letní komplikované operaci kolena to v mistrovských utkáních, už nepřipadá v úvahu. Snad jen utkání old boys Ivančice zvládnu, tam se hraje super. Výborná parta bývalých fotbalistů, které to pořád baví a mají z pohybu radost. Pro mě momentálně sportem číslo 1 je cyklistika. Tam si odpočnu a kolo mě ještě uveze.

Disqus

Michal BLATNÝ

Číhal Petr

Nejbližší narozeniny